افزایش 68 درصدی قیمت کازماس (Cosmos) در طول 10 روز

افزایش 68 درصدی قیمت کازماس (Cosmos) در طول 10 روز

افزایش 68 درصدی قیمت کازماس (Cosmos) در طول 10 روز ۹۹/۰۴/۲۳ ۰۵:۵۱

قیمت اتم (ATOM)، ارز دیجیتال بومی شبکه بلاک چین کازماس (Cosmos)، تنها در مدت ده روز، 68 درصد افزایش یافته است.

از تاریخ  سوم تا یازدهم ژوئیه قیمت اتم از 2.642 دلار به حداکثر 4.466 دلار رسیده است.

نمودار قیمت کازماس

نمودار قیمت کازماس

کازماس به عنوان یک رقیب بالقوه برای اتریوم (ETH) و کاردانو (ADA) شناخته می شود، زیرا بر روی مقیاس پذیری تمرکز دارد. پروتکل کازماس دارای چندین شبکه بلاک چین در یک اکوسیستم است تا تعداد زیادی از معاملات را در هر ثانیه پردازش کند.

روند صعودی اخیر اتم را می توان به سه عامل مهم نسبت داد. این عوامل احتمالا عبارتند از تغییر هدف به مقیاس پذیری، پروتکل جدید امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و انتخاب کازماس به عنوان یک بلاک چین جایگزین است.

مقیاس پذیری

در پی تقاضای زیاد برای خدمات دیفای (DeFi)، میزان کارمزد در شبکه های اصلی بلاک چین، از جمله اتریوم، افزایش یافت.

داده های اتراسکن (Etherscan) نشان می دهند که کارمزد تراکنش در شبکه اتریوم طی هفته های اخیر افزایش قابل ملاحظه ای یافته است.

نمودار کارمزد تراکنش در شبکه بلاک چین اتریوم

نمودار کارمزد تراکنش در شبکه بلاک چین اتریوم

تودارو توضیح داد که اگر افزایش کارمزدهای تراکنش در اتریوم همچنان ادامه یابد، تقاضا برای بلاک چین های متمرکز بر مقیاس بندی ممکن است افزایش یابد.

جوزف تودارو (Joseph Todaro)، یکی از شرکای شرکت Blocktown Capital توئیت کرد:

نظریه مقیاس پذیری من با کازماس شروع می شود. با افزایش کارمزدهای تراکنش اتریوم و نقشه راه تا سال 2021، هدف گذاری شبکه کازماس به مقیاس پذیری باز می گردد. به پروژه های قابل اطمینان متمرکز بر مقیاس بندی توجه کنید. آنها توجهات زیادی را به خود جلب کرده اند.

همچنین کلوین کوه (Kelvin Koh)، یکی از شرکای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال پیشرو مستقر در آسیا موسوم به گروه اسپارت ها، از کازماس به عنوان بلاک چین جایگزین در پروتکل های دیفای نام برد.

کوه گفت:

کازماس، پولکادوت (Polkadot). درباره سایر زنجیره ها و کیفیت پروژه آنها، مطمئن نیستم.

انتشار پروتکل جدید دیفای

در 7 ژوئیه، هنگامی که قیمت اتم در ابتدای روند صعودی خود قرار داشت، کازماس با بلاک چین های پولکادوت و ترا (Terra) برای راه اندازی پروتکل جدید دیفای با نام آنچور (Anchor) همکاری کرد.

در کنفرانس blockchain Unitize ، ارزهای دیجیتال کازماس، پولکادوت و ترا، پروتکل آنچور را معرفی کردند. به نقل از شرکت Messari، پروتکل دیفای بازده سپرده های استیبل کوین را از طریق اثبات سهام (PoS) فراهم می کند.

پس از آغاز پروتکل دیفای، قیمت اتم در طی سه روز از حدود 3 دلار به 4.466 دلار افزایش یافت.

ساختار مطلوب بازار

رشد روزافزون این دیدگاه که کازماس بلاک چین جایگزین PoS است، موجب فراهم کردن ساختاری مناسب برای بازار شده است.

مایکل ون دو پوپ (Michael van de Poppe)، تحلیلگر معروف ارزهای دیجیتال قبلاً گفته بود كه اگر اتم موفق شود بالاتر از سطح 3.50 دلار باقی بماند، احتمال صعود به 5 دلار زیاد می شود.

کازماس در حال حاضر در رتبه 21 بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد و در طی 24 ساعت گذشته 4.86٪ رشد داشته است. ارزش بازار آن 821 میلیون دلار است و در قیمت 4.31 دلار معامله می شود.

منبع: cryptoslate

 

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

دیدگاه های شما

یک دیدگاه برای این پست بنویسید

پست های مشابه

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال است که بصورت الکترونیکی مورد استفاده و توزیع قرار می گیرد. بیت کوین همچنین یک شبکه همتا به همتای غیرمتمرکز است که هیچ موسسه یا شخص واحدی آن را کنترل نمیکند. بیت کوین قابل چاپ نیست و میزان آنها بسیار محدود است.
۹۸/۰۹/۲۷ ۰۹:۳۹

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال یا رمزارز (Cryptocurrency) در واقع یک دارایی دیجیتال است که بر پایه علم رمزنگاری ایجاد شده است. از رمزنگاری برای تامین امنیت و تایید تراکنش های مالی و همچنین ذخیره سازی ایمن ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد.
۹۸/۰۹/۲۶ ۰۹:۵۱

کاهش شدید قیمت بیت کوین در عرض چند دقیقه؛ شرایط قیمت چگونه است؟

روز گذشته، بیت کوین برای اولین بار پس از هفته ها با حرکتی که بازار را شوکه کرد، به بالای قیمت 10،000 دلار صعود کرد. در طی این افزایش قیمت، بیش از 100 میلیون دلار سرمایه که در موقعیت های فروش (شورت) قرار داشتند، از دست رفتند زیرا این دارایی در طی یک ساعت نزدیک به 1000 دلار رشد کرد.
۹۹/۰۳/۱۴ ۰۲:۳۰

بلومبرگ: بیت کوین در حال آماده سازی برای شروع یک روند صعودی بزرگ است

خبرگزاری بلومبرگ در گزارش اخیر خود اعلام کرد که بیت کوین در حال آماده سازی برای شروع یک روند صعودی بزرگ است. عنوان این گزارش "بلوغ بیت کوین" نام دارد. در این گزارش دلایلی ذکر شده است که نشان می دهد بازار بیت کوین در حال بلوغ است.
۹۹/۰۲/۰۵ ۰۸:۱۵
چنجینو یک سرویس برای ارائه خدمات پرداخت آنلاین و نقد کردن درآمدهای ارزی (درآمدهای برنامه نویسان، وب مستران، عکاسان و ...) برای کاربران ایرانی راه اندازی شده است تا از محدودیت های ایجاد شده در عرصه بین المللی پیش گیری به عمل آورد.

آدرس : ولیعصر نبش هتل سیمرغ

تلفکس : ۰۲۱-۴۳۸۵-۵۷۴۴

ایمیل : info@changino.com

نماد ساماندهی