آیا ضعف شاخص دلار منجر به عبور قیمت بیت کوین از سطح 12,000 دلار خواهد شد؟

آیا ضعف شاخص دلار منجر به عبور قیمت بیت کوین از سطح 12,000 دلار خواهد شد؟

آیا ضعف شاخص دلار منجر به عبور قیمت بیت کوین از سطح 12,000 دلار خواهد شد؟ ۹۹/۰۷/۲۷ ۰۴:۱۹

ضعف اخیر شاخص دلار احتمالاً منجر به ثبت رساندن رکورد جدید برای قیمت بیت کوین در آینده نه چندان دور خواهد شد.

از لحاظ تاریخی، ضعف دلار ایالات متحده منجر به قوی تر شدن سایر دارایی های امن می گردد. با تحلیل این ارتباط می توان برای بیت کوین و دلار نیز چنین نتیجه ای گرفت.

بیت کوین در سال 2020 افزایش یافته است در حالی که «شاخص ارز دلار آمریکا» (DXY) سال سختی را پشت سر می گذارد. اما آیا این روند در ماه های آینده نیز ادامه خواهد داشت؟ بیایید نگاهی دقیق تر به نمودارها بیندازیم.

بیت کوین برای اجتناب از پر شدن گپ CME موجود در قیمت 9,600 دلار، باید سطح حمایت 11,000 دلاری را حفظ کند

نمودار روزانه قیمت بیت کوین

نمودار روزانه قیمت بیت کوین. منبع: TradingView

الگوی مثلث تشکیل شده در نمودار قیمت بیت کوین به سمت بالا شکسته شد زیرا اکثریت بازار انتظار داشتند که قیمت به اوج خود برسد. در نتیجه قیمت به سمت 11,700 دلار صعود کرد و موفق شد از ناحیه مقاومت مهم 11,000 تا 11,200 دلار عبور کند.

با این حال برای تقویت روند صعودی، از ناحیه 11,000 تا 11,200 دلار باید حمایت شود تا مقاومت 12,000 دلار شکسته شود.

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین. منبع: TradingView

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین اهمیت سطح مقاومت 12,000 دلاری را نشان می دهد. از زمان آغاز بازار خرسی، منطقه 12,000 دلاری به عنوان یک مقاومت قوی عمل کرده است.

این مقاومت قوی باعث شد تا قیمت چندین بار این سطح را تست کند. با این حال، این مقاومت هنوز شکسته نشده است. اما اتفاق نظر کلی در این است که هرچه یک سطح بیشتر تست شود، ضعیف تر می شود.

به عنوان مثال، تقریباً هفت سال طول کشید تا نقره مقاومت 18 دلاری را بشکند.

 نمودار هفتگی قیمت نقره

نمودار هفتگی قیمت نقره. منبع: TradingView

مدت زمان زیادی طول کشید تا این مقاومت شکسته شود، زیرا قیمت نقره نمی توانست از سطح 18 دلار عبور کند. با این حال، عبور از سطح 18 دلار منجر به شروع روندی گسترده شد. نقره به سمت 30 دلار حرکت کرد و پس از شکست مقاومت، 60٪ افزایش یافت.

بنابراین، عبور از مانع 12,000 دلاری باید منجر به حرکتی عظیم برای بیت کوین شود. پس از این سطح اولین مقاومت قوی بین 16,500 تا 17,500 دلار قرار دارد.

چنین حرکتی می تواند منجر به افزایش تقریباً 50 درصدی قیمت شود.

ضعف دلار می تواند برای بیت کوین مناسب باشد

 نمودارهای روزانه DXY در مقابل BTC.

نمودارهای روزانه DXY در مقابل BTC. منبع: TradingView

در ماه های اخیر، شاخص ارز دلار آمریکا یکی از مباحث اصلی در مورد جنبش قیمت بیت کوین بوده است.

کاملا واضح است که آنها برعکس یکدیگر حرکت می کنند. در نتیجه هرچه ارزش دلار کاهش یابد، قیمت بیت کوین بیشتر خواهد شد. این امر یکی از دلایل اصلی خرید بیت کوین توسط سرمایه گذاران نهادی و حاکی از آغاز یک چرخه جدید در آینده می باشد.

در واقع ارتباط معکوس میان این دو دارایی کاملاً مشهود و طبیعی است زیرا اقتصاد جهانی حول محور ارز رزرو جهانی یعنی دلار آمریکا ساخته شده است.

 نمودار هفتگی DXY در مقابل طلا.

نمودار هفتگی DXY در مقابل طلا. منبع: TradingView

مهم ترین رویداد ضعف دلار مربوط به واکنش طلا در حباب دات-کام سال 2000 می شود.

پس از فروپاشی بازارها در آن سال، دلار آمریکا ارزش خود را از دست داد و در نتیجه در سال های بعد طلا 600٪ افزایش یافت. نقره حتی در این دوره 1,100٪ صعود کرد.

به همین ترتیب، هنگامی که دلار شروع به بازیابی خود کرد، طلا و نقره همانطور که انتظار می رفت کاهش یافتند.

بنابراین، از آنجایی که ضعف اخیر دلار آمریکا منجر به افزایش بازارهای کالا شد، این امر همچنین می تواند منجر به افزایش بسیار شدید بیت کوین در سال های آینده شود.

محتمل ترین سناریوی بیت کوین

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین. منبع: TradingView

محتمل ترین سناریو، ادامه نوسان قیمت بیت کوین در محدوده 11,000 دلار و مواجهه با سطح های پایین تر قیمت است.

دلایل مختلفی را می توان برای رخ دادن این سناریو در نظر گرفت. اولین مورد ضعف کلی اتریوم در هفته های اخیر است که منجر به ضعف کلی بازار ارزهای دیجیتال می شود.

به طور کلی، ژانویه ماه خوبی برای اتریوم و بازارها است. با توجه به تمام تردیدهای موجود در این مرحله از اقتصاد جهانی، عبور از این مقاومت قبل از شروع سال جدید میلادی بعید به نظر می رسد.

دلیل دوم این است که بازار هنوز در حال ایجاد چرخه یا سیکل جدید است. در طول ساخت این چرخه، قیمت در محدوده کوچکی نوسان می کند و خود را برای  ایجاد حرکت بعدی آماده می کند.

نمودار 4 روزه قیمت بیت کوین

نمودار 4 روزه قیمت بیت کوین. منبع: TradingView

نمودار 4 روزه بیت کوین شباهت هایی را با زمان شروع چرخه قبلی در سال 2016 نمایش می دهد.

این محتمل ترین سناریو در این مرحله است زیرا بازار هنوز برای ایجاد چرخه بزرگ بعدی در حال تلاش است. این چرخه بازار را به سطوحی می رساند که قبلاً دیده نشده است، اما یکباره و به سرعت اتفاق نمی افتد.

بنابراین، انباشتگی قیمت بخشی مهم از چنین بازاری را تشکیل می دهد و در حال حاضر به نظر می رسد که این اتفاق در حال رخ دادن است.

منبع: cointelegraph

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

دیدگاه های شما

یک دیدگاه برای این پست بنویسید

پست های مشابه

آموزش خرید و فروش بیت کوین در سایت چنجینو

کاربران عزیز چنجینو از این پس میتوانید در صرافی چنجینو به صورت کاملا اتوماتیک و در سریعترین زمان ممکن به خرید و فروش بیت کوین بپردازید. با آموزش خرید و فروش بیت کوین در چنجینو با شما همراه خواهیم بود.
۹۹/۰۱/۰۹ ۰۳:۱۲

7 اشتباه رایج که تریدرهای تازه کار مرتکب می شوند

ترید (Trade) فعالیتی است که در صرافی های ارز دیجیتال برای کسب سود از طریق فرآیند خرید و فروش بیت کوین یا دیگر ارزهای دیجیتال صورت می گیرد. در این مقاله قصد داریم به اشتباهات متداولی که اکثر تریدرهای بی تجربه و تازه کار بیت کوین مرتکب می شوند، بپردازیم تا به این ترتیب اوضاع را تحت کنترل خود درآورید.
۹۸/۱۲/۲۱ ۰۷:۰۵

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال است که بصورت الکترونیکی مورد استفاده و توزیع قرار می گیرد. بیت کوین همچنین یک شبکه همتا به همتای غیرمتمرکز است که هیچ موسسه یا شخص واحدی آن را کنترل نمیکند. بیت کوین قابل چاپ نیست و میزان آنها بسیار محدود است.
۹۸/۰۹/۲۷ ۰۹:۳۹

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال یا رمزارز (Cryptocurrency) در واقع یک دارایی دیجیتال است که بر پایه علم رمزنگاری ایجاد شده است. از رمزنگاری برای تامین امنیت و تایید تراکنش های مالی و همچنین ذخیره سازی ایمن ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد.
۹۸/۰۹/۲۶ ۰۹:۵۱

کاهش شدید قیمت بیت کوین در عرض چند دقیقه؛ شرایط قیمت چگونه است؟

روز گذشته، بیت کوین برای اولین بار پس از هفته ها با حرکتی که بازار را شوکه کرد، به بالای قیمت 10،000 دلار صعود کرد. در طی این افزایش قیمت، بیش از 100 میلیون دلار سرمایه که در موقعیت های فروش (شورت) قرار داشتند، از دست رفتند زیرا این دارایی در طی یک ساعت نزدیک به 1000 دلار رشد کرد.
۹۹/۰۳/۱۴ ۰۲:۳۰
چنجینو یک سرویس برای ارائه خدمات پرداخت آنلاین و نقد کردن درآمدهای ارزی (درآمدهای برنامه نویسان، وب مستران، عکاسان و ...) برای کاربران ایرانی راه اندازی شده است تا از محدودیت های ایجاد شده در عرصه بین المللی پیش گیری به عمل آورد.

آدرس : ولیعصر نبش هتل سیمرغ

تلفکس : ۰۲۱-۴۳۸۵-۵۷۴۴

ایمیل : info@changino.com

نماد ساماندهی