مهم ترین اخبار بیت کوین و ارزهای دیجیتال در هفته گذشته (26 آبان)

مهم ترین اخبار بیت کوین و ارزهای دیجیتال در هفته گذشته (26 آبان)

مهم ترین اخبار بیت کوین و ارزهای دیجیتال در هفته گذشته (26 آبان) ۹۹/۰۸/۲۶ ۰۸:۴۰

افزایش قیمت بیت کوین به محدوده 16,000 دلار

ما در حال حاضر بدون شک در بازار گاوی قرار داریم. در این هفته بیت کوین توانست پس از 2 سال مجددا به قیمت 16,000 دلار برسد.

حتی نوسانات اول هفته نیز برای برهم زدن روند صعودی بیت کوین کافی نبود. اگرچه قیمت در روز یکشنبه به طور ناگهانی به 15,670 دلار کاهش یافت، تریدرها برای حمایت از سطح 16,000 دلار به سرعت وارد عمل شدند.

ارائه چنین عملکرد خوبی از بیت کوین بسیار کم سابقه بوده است. بزرگترین ارز دیجیتال در جهان فقط 12 روز یعنی 0.28٪ از عمر کنونی خود را بالای قیمت 16,320 دلار گذرانده است.

به طور طبیعی سوالی که اکنون مطرح می شود این است که آیا روند کنونی بیت کوین با توجه به اینکه در فاصله کمی از بالاترین رقم تاریخ خود یعنی 20,089 دلار قراردارد، همچنان ادامه خواهد یافت؟

تحلیلگران IntoTheBlock بیان کردند که مقاومت کمی از 16,300 تا 18,750 دلار وجود دارد. این امر احتمال صعود بیت کوین را بیشتر می کند.

با این حال، شاخص ترس و طمع نشان می دهد که «طمع شدید» بر بازار حاکم است. مایکل ون دو پوپ (Michaël van de Poppe)، تحلیلگر مطرح هشدار داد که اصلاح قیمت در کوتاه مدت تقریبا اجتناب ناپذیر است.

مدیر پوشش سرمایه حاضر است یک میلیون دلار بر روی عدم تحقق پیش بینی مدل S2F بیت کوین شرط ببند

پلن بی (PlanB)، خالق مدل پیش بینی قیمت انباشت به جریان (stock-to-flow)، مدعی شد که بهترین روزهای بیت کوین در پیش است. وی اظهار داشت که هیچ شکی ندارد قیمت بیت کوین تا دسامبر 2021 به 100,000 تا 288,000 دلار خواهد رسید.

مدل وی در طول سال ها مورد بحث و انتقاد قرار گرفته است. اریک وال (Eric Wall)، مدیر ارشد سرمایه گذاری در شرکت آرکان استس (Arcane Assets) بیان کرد حاضر است 1 میلیون دلار شرط ببندد که بیت کوین تا سال 2025 به 50٪ از اهداف پلن بی هم نخواهد رسید.

تعداد کل کاربران دیفای در مدت شش هفته 55٪ افزایش یافته است

اکتبر برای بسیاری از توکن های امور مالی غیرمتمرکز ماه ناخوشایندی بود. پس از کاهش شدید قیمت توکن های دیفای (DeFi)، برخی از تحلیلگران با عجله اعلام کردند که حباب دیفای ترکیده است.

اما داده های حاصل از شرکت «Dune Analytics» نشان می دهند که فعالیت های پایدار و رو به رشدی در این حوزه گسترده وجود دارد. از ابتدای اکتبر تا به الان تعداد کاربران 55٪ رشد کرده است.

پروتکل وام دهی کامپاند (Compound) و صرافی غیرمتمرکز dYdX بیشترین رشد را از میان توکن های دیفای داشته اند. این دو توکن در 30 روز گذشته به ترتیب 250٪ و 50٪ افزایش یافته اند.

همچنین تحقیقاتی که شرکت IntoTheBlock در این هفته به عمل آورد، بیانگر افزایش سرمایه گذاری موسسات در حوزه دیفای است. یرن فایننس (Yearn.finance) از این جهت رتبه برتر را دارد. تعداد تراکنش های درون زنجیره ای که ارزشی بیش از 100,000 دلار را دارند در طی هفته گذشته، 282٪ افزایش یافته است. ارزش تراکنش ها تنها در روز سه شنبه تقریباً 134 میلیون دلار بوده است.

رئیس بانک مرکزی اروپا: اتحادیه اروپا در ژانویه 2021 نسبت به صدور یوروی دیجیتال تصمیم خواهد گرفت

کریستین لاگارد (Christine Lagarde)، رئیس بانک مرکزی اروپا اعلام کرد که در اوایل سال آینده میلادی در مورد صدور یوروی دیجیتال تصمیم گیری خواهند کرد.

با این حال، وی تأکید کرد که بانک مرکزی اروپا (ECB) به دنبال کسب رتبه اول برای راه اندازی «ارز دیجیتال با پشتوانه بانک مرکزی» (CBDC) نیست، بلکه نکته مهم انجام درست آن است.

وی افزود:

در آن زمان ما تصمیم خواهیم گرفت که آیا یوروی دیجیتال ایجاد کنیم یا خیر. این تصمیمی است که باید به طور جمعی گرفته شود.

لاگارد همچنین اظهار داشت که آغاز پروژه صدور یوروی دیجیتال احتمالا دو، سه و یا چهار سال زمان خواهد برد.

 در این هفته، «دویچه بانک» (Deutsche Bank) هشدار داد که این رویکرد محتاطانه نسبت به CBDC ممکن است به اندازه کافی خوب نباشد.

بزرگترین موسسه بانکداری آلمان ابراز اطمینان کرد که CBDC ها در آینده جایگزین پول نقد خواهند شد. این بانک به سیاستگذاران اروپایی در مورد ریسک های ناشی از عدم توسعه پروژه ارز دیجیتال در پاسخ به پیشرفت فعالانه چین در این زمینه هشدار داد.

اگر کشورهای اروپایی وارد این حوزه نشوند، ممکن است شرکت های آنها مجبور به مقبولیت سیاست های سایر کشورها به عنوان واسطه پرداخت در حوزه ارزهای دیجیتال شوند.

سرمایه گذار استراتژیک: عوامل ناشی از اقتصاد کلان می تواند بیت کوین را به ارزش بازار 1 تریلیون دلار برساند

لین آلدن (Lyn Alden)، سرمایه گذار استراتژیک معتقد است که تأثیرات مثبت شبکه در حال رشد بیت کوین به همراه عوامل مطلوب اقتصاد کلان، ممکن است ارزش بازار آن را در چند سال آینده به 1 تریلیون دلار برساند.

این سرمایه گذار بیان کرد که شرایط ایجاد شده در همه گیری ویروس کرونا به نفع بیت کوین تمام شده است.

بانک های مرکزی مجبور شده اند برای حفاظت از اقتصاد خود، دست به اقداماتی نظیر چاپ پول بزنند و این در حالی است که نرخ بهره (interest rate) در پایین ترین سطح تاریخ خود می باشد.

همه این عوامل موجب شده اند که دارایی های کمیابی مانند طلا و بیت کوین که در شرایط تورم ارزش خود را حفظ می کنند، بسیار امن تر و کاربردی تر به نظر برسند.

وی پیش بینی می کند طی سال های آینده سرمایه قابل توجهی از دارایی های سنتی وارد ارزهای دیجیتال برجسته جهان شود.

هارد فورک بیت کوین کش انجام گرفت

روز گذشته بلاک چین بیت کوین کش (Bitcoin Cash) به دنبال بروزرسانی که در شبکه رخ داد، به دو زنجیره مجزای BCHA و BCHN تقسیم شد. این هارد فورک ناشی از اختلافاتی است که بر سر جزئیات فنی درباره طریقه تنظیم سختی شبکه و طرح پیشنهادی تیم Bitcoin Cash ABC مبنی بر اختصاص دادن درصد مشخصی از پاداش های بلاک برای تأمین هزینه توسعه شبکه بوجود آمد.

ظاهرا اکثر ماینرها از نرم افزار Bitcoin Cash Node به عنوان زنجیره مورد نظر خود استفاده می کنند. کوین دنس (Coin.dance) گزارش داده است که از 1000 بلاک نهایی ماین شده در بلاک چین بیت کوین کش، 84.6٪ در زنجیره BCHN استخراج شده اند. این نکته نشان می‌دهد که اکثر ماینرها با انجام این هارد فورک موافق نیستند. با توجه به اینکه چندین صرافی بزرگ ترجیح داده اند توکن BCHA را لیست نکنند، این احتمال که فورک BCHA به زودی با شکست مواجه شود، حتی بیشتر هم می شود. یکی از صرافی هایی که این توکن را به معاملات خود افزوده، بیتفینکس (Bitfinex) می باشد که در حال حاضر این توکن را با قیمت 12.40 دلار معامله می کند. اما فورک BCHN در اکثر صرافی ها معامله می شود و با قیمت 240 دلار فقط 11٪ نسبت به قیمت بیت کوین کش پیش از انجام  هارد فورک فاصله دارد.

سناتور جدید آمریکا امیدوار است بتواند بیت کوین را وارد گفتگوهای ملی کند

هفته گذشته سینتیا لومیس (Cynthia Lummis)، سناتور منتخب ایالت وایومینگ در انتخابات اخیر آمریکا طی مصاحبه ای با شبکه ABC گفت که امیدوار است بیت کوین را وارد گفتگوهای ملی کند. وی بیان کرد:

من در گذشته سمت خزانه دار دولت را برعهده داشتم و تجربه سرمایه گذاری در بودجه کشور را دارم. بنابراین من همیشه به دنبال یک دارایی مناسب برای ذخیره ارزش بودم. بیت کوین برای این کار بسیار مناسب است.

با حضور یک بیت کوینر به عنوان قانون گذار در کنگره، این امید وجود دارد که ارزش این دارایی دیجیتال به طور گسترده تری توسط نهادهای نظارتی ایالات متحده درک شود.

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

دیدگاه های شما

یک دیدگاه برای این پست بنویسید

پست های مشابه

کاهش شدید قیمت بیت کوین در عرض چند دقیقه؛ شرایط قیمت چگونه است؟

روز گذشته، بیت کوین برای اولین بار پس از هفته ها با حرکتی که بازار را شوکه کرد، به بالای قیمت 10،000 دلار صعود کرد. در طی این افزایش قیمت، بیش از 100 میلیون دلار سرمایه که در موقعیت های فروش (شورت) قرار داشتند، از دست رفتند زیرا این دارایی در طی یک ساعت نزدیک به 1000 دلار رشد کرد.
۹۹/۰۳/۱۴ ۰۲:۳۰

قیمت بیت کوین از مرز 10,000 دلار گذشت

سرانجام قیمت بیت کوین مقاومت 10,000 دلاری را شکست و برای اولین بار در 3 ماه گذشته به 10,380 دلار صعود کرد. اکنون این ارز دیجیتال با کمی اصلاح همراه شده و در قیمت 10,100 دلار قرار دارد.
۹۹/۰۳/۱۳ ۱۱:۲۸

کاهش قیمت بیت کوین به 9,600 دلار؛ آیا روند نزولی همچنان ادامه می یابد؟

در 24 ساعت اخیر بیت کوین دو بار موفق شد به سطح 10,000 دلار دست یابد اما نتوانست این سطح را حفظ کند. این در حالی می باشد که تنها سه روز تا هاوینگ یا نصف شدن پاداش استخراج باقی مانده است. داده های بازار کوین تلگراف و کوین مارکت کپ نشان می دهند که بزرگترین دارایی دیجیتال در تلاش است تا بالاتر از 10,000دلار باقی بماند.
۹۹/۰۲/۲۰ ۰۳:۲۸
چنجینو یک سرویس برای ارائه خدمات پرداخت آنلاین و نقد کردن درآمدهای ارزی (درآمدهای برنامه نویسان، وب مستران، عکاسان و ...) برای کاربران ایرانی راه اندازی شده است تا از محدودیت های ایجاد شده در عرصه بین المللی پیش گیری به عمل آورد.

آدرس : ولیعصر نبش هتل سیمرغ

تلفکس : ۰۲۱-۴۳۸۵-۵۷۴۴

ایمیل : [email protected]

نماد ساماندهی