مهم ترین اخبار بیت کوین و ارزهای دیجیتال در هفته گذشته (3 آذر)

مهم ترین اخبار بیت کوین و ارزهای دیجیتال در هفته گذشته (3 آذر)

مهم ترین اخبار بیت کوین و ارزهای دیجیتال در هفته گذشته (3 آذر) ۹۹/۰۹/۰۳ ۰۷:۵۲

پس از شکست مقاومت قبلی راه رسیدن قیمت بیت کوین به 20,000 دلار کاملاً باز است

بیت کوین پس از شکست مقاومت 18,420 دلار توانست سقف جدیدی را در قیمت 18,817 دلار تشکیل دهد.

جهش قیمت بیت کوین به بالای 18,000 دلار باعث شد تا فاصله قیمت فعلی با اوج تاریخی 20,089 دلار که در دسامبر 2017 رقم خورد بسیار کاهش یابد. با این صعود، بسیاری از تحلیلگران معتقدند که راه برای ثبت رکورد تاریخی جدید باز شده است.

تام لی (Tom Lee)، از بنیانگذاران شرکت فانداسترت (Fundstrat) بیان کرد که امسال بیت کوین عملکرد خارق العاده ای داشته است و 2021 می تواند سال آتش بازی بزرگترین ارز دیجیتال جهان باشد.

شرکت ها اکنون بیش از 15 میلیارد دلار بیت کوین در اختیار دارند. اما این افزایش قیمت فقط توسط نهادها صورت نمی گیرد. داده ها حاکی از آن است که جستجو درباره بیت کوین در نوامبر 2020 بسیار بیشتر از دسامبر 2017 است.

فومو یا ترس از دست دادن فرصت در حال رشد است. داده های وب سایت گلاسنود (Glassnode)‌ نشان می دهد که تعداد آدرس های جدید بیت کوین در تاریخ 18 نوامبر افزایش چشمگیری داشته و به 25,000 آدرس جدید در هر ساعت رسیده است. جیسن ویلیامز (Jason Williams) از بنیانگذاران شرکت Morgan Creek Digital ماشین خود را در ازای ارز دیجیتال فروخت. مدیر ارشد فناوری اطلاعات بلاک راک (BlackRock) می گوید بیت کوین در نهایت جایگاه طلا را خواهد گرفت.

با این حساب، به نظر می رسد که دوران بیت کوین فرارسیده است. بنابراین عجیب نیست که 73٪ از میلیونرها می خواهند تا قبل از سال 2022 مالک ارزهای دیجیتال شوند.

همچنین بخوانید: آغاز روند صعودی آلتکوین ها؛ قیمت ریپل در 24 ساعت گذشته 30% رشد کرد!

عملکرد بهتر اتریوم نسبت به بیت کوین از لحاظ رشد سالانه

تنها بیت کوین در روند صعودی شدید قرار ندارد. اتریوم نیز در روز جمعه توانست برای اولین بار پس از ژوئن 2018 به قیمت 500 دلار برسد. با افزایش قیمت اتریوم سایر آلتکوین ها نیز وارد بازار صعودی شدند. اکنون اتریوم در تلاش برای عبور از مقاومت 600 دلاری است.

شکستن این مقاومت مهم موجب شد اتریوم تا به اینجای سال از بیت کوین بهتر عمل کند. اتریوم از آغاز سال 2020 تا به الان 284٪ افزایش یافته است، در حالی که این رقم برای بیت کوین 155٪ است. هرچند که میزان رشد این دو دارایی از ماه مارس که بازار ارزهای دیجیتال با کاهش شدیدی روبرو شد، متفاوت است. قیمت اتریوم در آن دوره به 117 دلار رسیده بود اما توانست پس از آن تا به امروز 327٪ افزایش یابد، در حالی که بیت کوین با رشد 411٪ از 3,600 دلار به 18420 دلار رسیده است.

عملکرد یک سال اخیر بیت کوین در مقابل اتریوم 

عملکرد یک سال اخیر بیت کوین در مقابل اتریوم 

مایکل ون دو پوپ (Michaël van de Poppe)، تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال معتقد است که حتی سقف 20,000 دلاری را می توان به‌عنوان هدفی واقع ‌بینانه برای اتریوم در نظر گرفت. مدیر عامل ناگت نیوز (Nugget News)، الکس ساندرز (Alex Saunders) نیز پیش بینی کرده است که اتریوم می تواند تا پایان سال 2021، سقف تاریخی 1,400 دلاری خود را بشکند.

قیمت ریپل در یک هفته گذشته بیش از ۷۰ درصد رشد کرده است

ارز دیجیتال ریپل (XRP) به بالاترین قیمت خود پس از ژوئیه 2019 رسیده است. ریپل پس از عبور از سطح مقاومت کلیدی در قیمت 0.30 دلار، اکنون تا قیمت 0.54 دلار رسیده است. XRP از ابتدای سال در تلاش بود تا سطح 0.30 دلار را بشکند.

انجمن رسمی نهادهای پولی و مالی (سازمان پژوهشی مستقل برای بانکداری مرکزی، سیاست های اقتصادی و سرمایه گذاری عمومی) در گزارشی که هفته گذشته انتشار داد، XRP را به عنوان پلتفرم پرداخت معرفی کرد. این سازمان اعلام کرد که دفترکل دیجیتالی XRP پتانسیل ساده سازی شبکه های پرداخت بین المللی را دارد و آن را با شبکه پرداخت بانکی سوئیفت (SWIFT) مقایسه کرد

افراد مشهور جذب بیت کوین می شوند

میسی ویلیامز (Maisie Williams)، بازیگر سریال بازی تاج و تخت، با انتشار توییتی از 2.7 میلیون دنبال کننده خود پرسید که آیا باید بیت کوین بخرد. بازیگر سریال بازی تاج و تخت این سوال را به صورت نظرسنجی مطرح کرد و از طرفداران خود خواست با بله یا خیر پاسخ این سوال را بدهند. از این میان حدود ۴۹ درصد به او جواب بله داده‌اند و به او توصیه کرده‌اند که بیت کوین خریداری کند و حدود ۵۱ درصد پاسخ منفی داده‌اند.

مایک نووگراتز (Mike Novogratz) سرمایه گذار معروف یکی از کسانی بود که وارد بحث شد:

من دیشب در قیمت 15,800 دلار، کمی دیگر بیت کوین خریدم. بیت کوین در حال رسیدن  به قیمت 20,000  دلار است و (سپس) به 65,000 دلار خواهد رسید. تعداد زیادی خریدار جدید وجود دارد اما عرضه در شبکه بسیار کم است. انجام معامله در اینجا راحت تر از قیمت 11,000 دلار است. بنابراین بله، آن را بخرید. 

در اواخر هفته، لاجیک (Logic) رپر معروف آمریکایی فاش کرد که به تازگی بیت کوین خریده است.

لاجیک در ویدئویی که در استوری اینستاگرام خود منتشر کرد، بیان کرد که ماه گذشته 6 میلیون دلار بیت کوین خریداری کرده است.

با توجه به ادعای لاجیک، سرمایه گذاری او از قرار معلوم باید یک حرکت مالی زیرکانه باشد. اگر وی در ماه اکتبر بیت کوین خریده باشد، سرمایه او بین 2 تا 4/4 میلیون دلار افزایش یافته است.

تحلیلگر بلومبرگ فکر می کند که بیت کوین می تواند طی دو سال آینده به قیمت 170,000 دلار برسد

مایک مکگلون (Mike McGlone)، تحلیلگر خبرگزاری بلومبرگ اظهار داشت که تا یک یا دو سال آینده یک صفر می تواند به پایان قیمت بیت کوین اضافه شود.  وی پیش بینی کرد که بیت کوین تا آن زمان به سطح 180,000 دلار خواهد رسید.

مک گلون همچنین بیان کرد در صورتی که بیت کوین بتواند ابتدا مقاومت 20,000 دلاری را از پیش رو بردارد، مقاومت بزرگ بعدی آن در ارزش بازار 1 تریلیون دلاری (حدود 47,000 دلار به ازای هر بیت کوین) است.

الکس ساندرز، مدیر عامل ناگت نیوز که قبلاً به او اشاره کردیم  به خبرگزاری کوین تلگراف گفت که بیت کوین می تواند در عرض 5 سال به 100,000 دلار و در سال 2035 به 1 میلیون دلار برسد. او شرایط فعلی بازار را زمینه ای عالی برای تشکیل سقف های جدید توصیف کرد.

یکی از تحلیلگران سیتی بانک (Citibank) اعلام کرد که بیت کوین شاهد جهش های باور نکردنی قیمت بوده است و انتظار دارد که در دسامبر 2021 قیمت بیت کوین به 318,000 دلار رسیده باشد.

درآمد استخراج بیت کوین در سال 2020 به رکورد جدیدی دست یافت

داده های وب سایت تحلیلی گلاسنود (Glassnode) نشان می دهد که درآمد حاصل از استخراج بیت کوین در حال حاضر به سطوح قبل از هاوینگ یعنی هنگامی که پاداش بلاک دو برابر مقدار فعلی بود، بازگشته است. درآمد ماینرها که شامل پاداش های بلاک و کارمزدهای تراکنش است، روز گذشته به 21.2 میلیون دلار در روز رسید که بالاترین رقم در سال جاری است.

نقطه اوج قبلی در تاریخ 6 مه رقم خورد که به موجب آن درآمد روزانه ماینرها به 20.6 میلیون دلار رسید. پس از هاوینگ اخیر که پاداش بلاک از 12.5 بیت کوین به 6.25 بیت کوین کاهش یافت، درآمد ماینرها به حدود 7 میلیون دلار در روز سقوط کرد.

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

دیدگاه های شما

یک دیدگاه برای این پست بنویسید

پست های مشابه

آموزش خرید و فروش بیت کوین در سایت چنجینو

کاربران عزیز چنجینو از این پس میتوانید در صرافی چنجینو به صورت کاملا اتوماتیک و در سریعترین زمان ممکن به خرید و فروش بیت کوین بپردازید. با آموزش خرید و فروش بیت کوین در چنجینو با شما همراه خواهیم بود.
۹۹/۰۱/۰۹ ۰۳:۱۲

7 اشتباه رایج که تریدرهای تازه کار مرتکب می شوند

ترید (Trade) فعالیتی است که در صرافی های ارز دیجیتال برای کسب سود از طریق فرآیند خرید و فروش بیت کوین یا دیگر ارزهای دیجیتال صورت می گیرد. در این مقاله قصد داریم به اشتباهات متداولی که اکثر تریدرهای بی تجربه و تازه کار بیت کوین مرتکب می شوند، بپردازیم تا به این ترتیب اوضاع را تحت کنترل خود درآورید.
۹۸/۱۲/۲۱ ۰۷:۰۵

آموزش استفاده از کیف پول گواردا (Guarda)

کیف پول گواردا که یک کیف پول چند ارزی می باشد به‌جهت ویژگی خاص آن یعنی در اختیار قراردادن کلید خصوصی به کاربر، به یک نام برجسته در حوزه ارزهای دیجیتال تبدیل شده است.این کیف پول دارای نسخه دسکتاپ، وب، موبایل و افزونه گوگل کروم می باشد که شما می‌توانید بر حسب موارد مدنظر خود یکی از نسخه‌ها را انتخاب و آن ‌را نصب و استفاده نمایید. در این آموزش قصد داریم به معرفی نسخه دسکتاپ آن بپردازیم.
۹۸/۱۰/۰۸ ۰۱:۳۶

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال یا رمزارز (Cryptocurrency) در واقع یک دارایی دیجیتال است که بر پایه علم رمزنگاری ایجاد شده است. از رمزنگاری برای تامین امنیت و تایید تراکنش های مالی و همچنین ذخیره سازی ایمن ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد.
۹۸/۰۹/۲۶ ۰۹:۵۱

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال است که بصورت الکترونیکی مورد استفاده و توزیع قرار می گیرد. بیت کوین همچنین یک شبکه همتا به همتای غیرمتمرکز است که هیچ موسسه یا شخص واحدی آن را کنترل نمیکند. بیت کوین قابل چاپ نیست و میزان آنها بسیار محدود است.
۹۸/۰۹/۲۷ ۰۹:۳۹
چنجینو یک سرویس برای ارائه خدمات پرداخت آنلاین و نقد کردن درآمدهای ارزی (درآمدهای برنامه نویسان، وب مستران، عکاسان و ...) برای کاربران ایرانی راه اندازی شده است تا از محدودیت های ایجاد شده در عرصه بین المللی پیش گیری به عمل آورد.

آدرس : ولیعصر نبش هتل سیمرغ

تلفکس : ۰۲۱-۴۳۸۵-۵۷۴۴

ایمیل : [email protected]

نماد ساماندهی