چنجینو : خرید و فروش ووچر پرفکت مانی و بیت کوین
تا هاوینگ بیت کوین کمتر از 10,000 بلاک مانده است؛ آیا قیمت افزایش می یابد؟

تا هاوینگ بیت کوین کمتر از 10,000 بلاک مانده است؛ آیا قیمت افزایش می یابد؟

تا هاوینگ بیت کوین کمتر از 10,000 بلاک مانده است؛ آیا قیمت افزایش می یابد؟ ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ ۰۳:۴۲

تنها دو ماه تا هاوینگ بعدی باقی مانده و بیت کوین هنوز در قیمت 9,000دلار است؛ آیا هاوینگ بیت کوین روی قیمت آن تأثیر خواهد گذاشت؟

جیمی سونگ (Jimmy Song)، یکی از توسعه دهندگان اصلی بیت کوین، در توئیتی اظهار داشت که در حال حاضر فقط 10,000 بلاک تا هاوینگ بیت کوین مانده است. اکثر مردم پیش بینی می کنند که هاوینگ پیش رو تأثیر عمده ای بر قیمت بیت کوین خواهد گذاشت. این موضوع دلایل مختلفی دارد.

درست همانطور که عرضه بیت کوین به 21 میلیون محدود می شود، پاداش استخراج برای تولید بلاک های جدید هر چهار سال یکبار یا با تولید هر 210,000 بلاک کاهش می یابد. این عمل موجب نصف شدن پاداش می شود، از این رو با اصطلاح "هاوینگ" (یعنی نصف شدن) شناخته می شود. این امر تا هنگامی که تمام 21 میلیون بیت کوین عرضه شوند، ادامه خواهد داشت.

ناکاموتو با این روش، اطمینان داد که بیت کوین برخلاف ارزهای فیات هیچگاه قدرت خرید خود را با گذشت زمان از دست نخواهد داد. در واقع، با یک عرضه محدود، احتمال افزایش قیمت بیت کوین به طرز چشمگیری در آینده افزایش می یابد.

این افزایش قیمت همان چیزی است که باعث می شود ماینینگ بیت کوین حتی با کاهش پاداش در طول زمان برای ماینرها سودآور باشد.

پاداش استخراج از بیت کوین های تازه تولید شده و کارمزد تراکنش تشکیل می شود.

پاداش فعلی 12,5 بیت کوین به اضافه کامزد برای تایید هر تراکنش است. بعد از هاوینگ بعدی بیت کوین، پاداش استخراج به نصف کاهش می یابد یعنی 6,25 بیت کوین به ازای هر بلاک. این امر تا زمان انتشار همه بیت کوین ها ادامه خواهد داشت؛ در این مرحله شبکه فقط از طریق کارمزدهای معاملات  پایدار می ماند.

دو هاوینگ آخر بیت کوین

اولین هاوینگ بیت کوین در 28 نوامبر 2012 اتفاق افتاد، زمانی که پاداش استخراج به 25 بیت کوین کاهش یافت. در زمان هاوینگ، قیمت بیت کوین تقریبا 11 دلار بود. تا سال بعد، بیت کوین در تاریخ 29 نوامبر 2013 شاهد افزایش قیمت به 1,135 دلار بود. افزایش چشمگیر 10,218درصدی!

دومین هاوینگ بیت کوین در 16 ژوئیه 2016 اتفاق افتاد، هنگامی که پاداش به نرخ فعلی 12,5 بیت کوین به ازای هر بلاک کاهش یافت. این بار، قیمت بلافاصله واکنش نشان نداد.

در حقیقت، پس از آخرین هاوینگ، بیت کوین در محدوده معاملاتی نسبتاً کم نوسانی بین 500 تا 800 دلار قفل شد. این امر تا آخر سال ادامه داشت. سپس، در 21 دسامبر 2016، قیمت آن به 800 دلار رسوخ کرد و در نهایت روند صعودی آغاز شد.

طی 12 ماه آینده، بیت کوین با بازار گاوی روبرو بود و بیت کوین در 18 دسامبر 2017 به 19,862 دلار، بالاترین نرخ  تاریخ خود، رسید. افزایش 2,827درصدی! بنابراین، بر اساس نتایج گذشته، جای تعجب ندارد که جامعه بیت کوین هیجان زده شوند.

آیا هاوینگ بعدی باعث افزایش قیمت بیت کوین می شود؟

بسیاری از تحلیلگران برجسته انتظار دارند که این هاوینگ تأثیر چشمگیری بر قیمت بیت کوین بگذارد. توماس لی (Thomas Lee) یکی از مدیران شرکت Fundstrat، قیمت بیت کوین را به بیش از سه برابر تا پایان سال 2020 پیش بینی می کند.

همچنین بسیاری از معامله گران و هودلرها معتقدند که روند بیت کوین خیلی زود انفجاری خواهد شد.

با این حال، این یک قانون سفت و محکم نیست که تاریخ خودش را تکرار کند. همانطور که یک Redditor اظهار داشت:

این یک بازی عرضه و تقاضا است. هاوینگ باعث کاهش عرضه می شود. بنابراین اگر تقاضا باقی بماند قیمت باید بالا برود.

کاهش قیمت در ماه فوریه یک ضربه سرنوشت ساز در برابر گاوهای بیت کوین بود. اگر تقاضا کاهش یابد و قیمت ها هم تدریجا کاهش یابند، پاداش استخراج می تواند ماینرها را موجب مشکل کند و حتی آنها را از تجارت خارج کند.

در واقع، شاهد کاهش شدیدی از نظر درصد افزایش قیمت در هاوینگ سال 2016 در مقایسه با سال 2012 بوده ایم؛ حدود 72٪ کمتر.

اگر این فرض را بپذیریم که این روند صعودی 72٪ کمتر از هاوینگ 2016 خواهد بود، در آن صورت می توان انتظار داشت که بیت کوین این بار افزایش 797 درصدی را به خود ببیند.

اگر قیمت بیت کوین را به هنگام هاوینگ بعدی در  ماه مه 9.000 دلار در نظر بگیریم، می توان انتظار داشت که قیمت آن در حدود 12 تا 18 ماه پس از آن به 71,730 دلار برسد. این بدان معنی است که قیمت بیت کوین تا حداقل یک سال پس از هاوینگ ممکن است که هیچ پیشرفت چشمگیری را تجربه نکند.

البته، این ها فقط پیش بینی هستند و پیش بینی مسیر آینده هر دارایی سوداگرانه ای تقریبا غیرممکن است. اما با توجه به اطلاعات موجود، به نظر می رسد 2021 سال خوبی برای قیمت بیت کوین باشد.

منبع: bitcoininst

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

دیدگاه های شما

یک دیدگاه برای این پست بنویسید

پست های مشابه

آموزش خرید و فروش بیت کوین در سایت چنجینو

کاربران عزیز چنجینو از این پس میتوانید در صرافی چنجینو به صورت کاملا اتوماتیک و در سریعترین زمان ممکن به خرید و فروش بیت کوین بپردازید. با آموزش خرید و فروش بیت کوین در چنجینو با شما همراه خواهیم بود.
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ ۰۳:۱۲

7 اشتباه رایج که تریدرهای تازه کار مرتکب می شوند

ترید (Trade) فعالیتی است که در صرافی های ارز دیجیتال برای کسب سود از طریق فرآیند خرید و فروش بیت کوین یا دیگر ارزهای دیجیتال صورت می گیرد. در این مقاله قصد داریم به اشتباهات متداولی که اکثر تریدرهای بی تجربه و تازه کار بیت کوین مرتکب می شوند، بپردازیم تا به این ترتیب اوضاع را تحت کنترل خود درآورید.
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ ۰۷:۰۵

آموزش استفاده از کیف پول گواردا (Guarda)

کیف پول گواردا که یک کیف پول چند ارزی می باشد به‌جهت ویژگی خاص آن یعنی در اختیار قراردادن کلید خصوصی به کاربر، به یک نام برجسته در حوزه ارزهای دیجیتال تبدیل شده است.این کیف پول دارای نسخه دسکتاپ، وب، موبایل و افزونه گوگل کروم می باشد که شما می‌توانید بر حسب موارد مدنظر خود یکی از نسخه‌ها را انتخاب و آن ‌را نصب و استفاده نمایید. در این آموزش قصد داریم به معرفی نسخه دسکتاپ آن بپردازیم.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ ۰۱:۳۶

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال یا رمزارز (Cryptocurrency) در واقع یک دارایی دیجیتال است که بر پایه علم رمزنگاری ایجاد شده است. از رمزنگاری برای تامین امنیت و تایید تراکنش های مالی و همچنین ذخیره سازی ایمن ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ ۰۹:۵۱

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال است که بصورت الکترونیکی مورد استفاده و توزیع قرار می گیرد. بیت کوین همچنین یک شبکه همتا به همتای غیرمتمرکز است که هیچ موسسه یا شخص واحدی آن را کنترل نمیکند. بیت کوین قابل چاپ نیست و میزان آنها بسیار محدود است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ ۰۹:۳۹
چنجینو : خرید و فروش ووچر پرفکت مانی و بیت کوین
چنجینو یک سرویس برای ارائه خدمات پرداخت آنلاین و نقد کردن درآمدهای ارزی (درآمدهای برنامه نویسان، وب مستران، عکاسان و ...) برای کاربران ایرانی راه اندازی شده است تا از محدودیت های ایجاد شده در عرصه بین المللی پیش گیری به عمل آورد.

آدرس : ولیعصر نبش هتل سیمرغ

تلفکس : ۰۲۱-۴۳۸۵-۵۷۴۴

ایمیل : [email protected]

نماد ساماندهی