چنجینو : خرید و فروش ووچر پرفکت مانی و بیت کوین
سختی استخراج بیت کوین 6.8 درصد افزایش یافت!

سختی استخراج بیت کوین 6.8 درصد افزایش یافت!

سختی استخراج بیت کوین 6.8 درصد افزایش یافت! ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ ۰۳:۱۱

تنظیم نرخ سختی استخراج بیت کوین یکی از مهمترین نوآوری های اجماع ناکاموتو است. هنگامی که تعداد ماینرها افزایش یا کاهش می یابد، سختی الگوریتم "اثبات کار" (PoW) بیت کوین با تولید هر 2016 بلاک، افزایش یا کاهش می یابد. امروز شاهد رشد تقریبا 7 درصدی آن هستیم.

افزایش سختی ماینینگ چه معنایی برای بیت کوین دارد؟

سختی ماینینگ بیت کوین تقریباً هر دو هفته یا با تولید هر 2016 بلاک مجدداً تنظیم می شود. این بدان معناست که هرچه ماینرهای بیشتری به نرخ هش (hash rate) شبکه اضافه شوند، سختی PoW افزایش می یابد و به دست آوردن پاداش بلاک های جدید مشکل تر می شود. اگر ماینرها همگی ماینینگ را متوقف کنند، برای حفظ تعادل، سختی شبکه کاهش می یابد.

نرخ هش اثبات کار بیت کوین مقدار توان محاسباتی است که برای انجام حمله مجدد یا تغییر در بلاک چین لازم است. نرخ هش بیت کوین در حال حاضر 121،637،666 تراهش است. با افزایش نرخ هش و ماینرها برای امنیت شبکه، قیمت بیت کوین نیز گاهی اوقات افزایش می یابد.

سختی نرخ هش بیت کوین امروز صبح ساعت 5:50 تقریبا 7 درصد افزایش یافت. سختی ماینینگ بعدی، طبق برنامه ریزی قبلی احتمالا در تاریخ 21 مارس و هنگامی که 2016 بلاک تولید شود، انجام خواهد گرفت. با افزایش سختی ماینینگ، شبکه در مقابل حملات مقاوم تر می شود.

 برای حمله به شبکه بیت کوین، حمله کننده باید توان محاسباتی بیشتری نسبت به هزاران رایانه دیگری که بیت کوین استخراج می کنند، تأمین کند. این نوع حمله با رشد نرخ هش تقریبا غیرممکن می شود. زنجیرهای کوچکتر اثبات کار با نرخ هش کمتر، در برابر حملات آسیب پذیرتر هستند.

افزایش نرخ هش قبل از هاوینگ

یکی از مثال های FUD (ترس، عدم اطمینان و شک) که هاوینگ بیت کوین را دربرمیگیرد، ترس از کاهش پاداش بلاک برای ماینرها است؛ زیرا در اینصورت سودآوری ماینینگ از بین می رود و خروج ماینرها از شبکه موجب کاهش نرخ هش می شود.

نحوه کار در واقع این چنین نیست. ماینینگ بسیار رقابتی است و تجهیزات موفق ماینینگ معمولاً با حاشیه سود خیلی کمی فعالیت می کنند. کاهش پاداش بلاک به جای اینکه موجب مرگ تدریجی ماینینگ شود، معمولاً باعث می شود که ماینرهای کوچک تر با سودآوری کمتر، توسط شرکت های بزرگتر با بهره وری بیشتر جذب شوند.

افزایش سختی شبکه در آستانه هاوینگ، معمولاً به عنوان یک نشانه مثبت در نظر گرفته می شود. افزایش هزینه تولید بیت کوین های جدید و کاهش عرضه کوین های جدید استخراج شده، باعث افزایش قیمت می شود.

ماینرهایی که توانایی ماندن در شبکه را دارند و هاوینگ را با موفقیت پشت سر می گذارند، معمولاً سود بیشتری کسب می کنند.

هجمه تبلیغاتی رسانه ها در پیرامون هاوینگ، معمولاً موجب افزایش کاربران جدید به سمت این زمینه شده و افزایش تقاضا برای بیت کوین بیشتر می شود. در نتیجه قیمت ها افزایش می یابند.

ماینینگ به عنوان یک صنعت به سمت متمرکز شدن پیش می رود؛ زیرا ماینرهای بزرگتر به فعالیت خود ادامه می دهند و ماینرهای کوچکتر از رقابت خارج می شوند. با اینحال همین ماینرهای بزرگتر، هنوز به سود زیادی می رسند و انگیزه بیشتری برای آنها ایجاد می شود زیرا هرچند پاداش ها به مرور زمان کاهش می یابند اما ارزشمندتر می شوند.

منبع: bitcoinist

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

دیدگاه های شما

یک دیدگاه برای این پست بنویسید

پست های مشابه

7 اشتباه رایج که تریدرهای تازه کار مرتکب می شوند

ترید (Trade) فعالیتی است که در صرافی های ارز دیجیتال برای کسب سود از طریق فرآیند خرید و فروش بیت کوین یا دیگر ارزهای دیجیتال صورت می گیرد. در این مقاله قصد داریم به اشتباهات متداولی که اکثر تریدرهای بی تجربه و تازه کار بیت کوین مرتکب می شوند، بپردازیم تا به این ترتیب اوضاع را تحت کنترل خود درآورید.
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ ۰۷:۰۵

آموزش استفاده از کیف پول گواردا (Guarda)

کیف پول گواردا که یک کیف پول چند ارزی می باشد به‌جهت ویژگی خاص آن یعنی در اختیار قراردادن کلید خصوصی به کاربر، به یک نام برجسته در حوزه ارزهای دیجیتال تبدیل شده است.این کیف پول دارای نسخه دسکتاپ، وب، موبایل و افزونه گوگل کروم می باشد که شما می‌توانید بر حسب موارد مدنظر خود یکی از نسخه‌ها را انتخاب و آن ‌را نصب و استفاده نمایید. در این آموزش قصد داریم به معرفی نسخه دسکتاپ آن بپردازیم.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ ۰۱:۳۶

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال یا رمزارز (Cryptocurrency) در واقع یک دارایی دیجیتال است که بر پایه علم رمزنگاری ایجاد شده است. از رمزنگاری برای تامین امنیت و تایید تراکنش های مالی و همچنین ذخیره سازی ایمن ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ ۰۹:۵۱

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال است که بصورت الکترونیکی مورد استفاده و توزیع قرار می گیرد. بیت کوین همچنین یک شبکه همتا به همتای غیرمتمرکز است که هیچ موسسه یا شخص واحدی آن را کنترل نمیکند. بیت کوین قابل چاپ نیست و میزان آنها بسیار محدود است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ ۰۹:۳۹

معرفی سایت کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)

کوین مارکت کپ یکی از معروف ترین و معتبرترین منابع برای مشاهده قیمت های لحظه ای و اطلاعات آماری و معاملاتی ارزهای دیجیتال در سراسر دنیا می باشد که محبوبیت بسیاری را در میان سرمایه گذاران و تریدرها کسب کرده است. استفاده از این داده ها، برای مقایسه ارزش رمزارزهای مختلف و تشخیص کوین های آینده دار از کوین های اسکم و نامطلوب ضروری است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ ۰۶:۵۰
چنجینو : خرید و فروش ووچر پرفکت مانی و بیت کوین
چنجینو یک سرویس برای ارائه خدمات پرداخت آنلاین و نقد کردن درآمدهای ارزی (درآمدهای برنامه نویسان، وب مستران، عکاسان و ...) برای کاربران ایرانی راه اندازی شده است تا از محدودیت های ایجاد شده در عرصه بین المللی پیش گیری به عمل آورد.

آدرس : ولیعصر نبش هتل سیمرغ

تلفکس : ۰۲۱-۴۳۸۵-۵۷۴۴

ایمیل : [email protected]

نماد ساماندهی